Jdi na obsah Jdi na menu
 


Socializace je dnes hodně omýlaný a diskutovaný pojem. Každý majitel psa bohužel stále často vůbec neví, co to znamená a co si hlavně pod tímto pojmem představit. 
Socializace je to nejdůležitější, co musíte po pořízení svého pejska řešit a to hned a na nic nečekat. Měli byste taky řešit tzv. presocializační fázi, která probíha u chovatele a tudíž ji nemůžete moc ovlivnit. Ovlivnit ji lze pouze správným výběrem chovatelské stanice! Zajímejte se tedy, jak je vaše štěňátko od narození do doby odběru socializováno! 
Pokud presocializační fázi a socializaci mezi druhým a čtvrtým měsícem podceníte, s velkou pravděpodobností se budete setkávat s problémy, kterým šlo předejít. Pokud už máte pejska staršího čtyř měsíců, neházejte flintu do žita, lze pracovat v tomto směru s jakýmkoliv psem, nicméně výsledek je závislý na individualitě vašeho psa a v nemalé míře na vaší práci s ním...
Jsem si vědoma důležitosti této problematiky a proto při prvních lekcích vysvětluju, co a jak udělat, aby z vašeho štěňátka vyrostl socializovaný pes, který bude ovladatelný v jakékoliv životní situaci. Proto mé lekce probíhají na různých místech a na jen na jednom oploceném prostoru. Také proto zařazuju skupinové socializační lekce a také proto se nejen na svých intenzivních akcích věnujeme navozování stresových situací pro vašeho psa, aby na to byl zvyklý a nemohlo ho pak nic rozhodit.
A kdo se pozastavuje nad pojmem stresové situace, tak pro ty mám slogan: "Pokud nebudete "stresovat" svého psa do půl roku jeho života, potom bude ve stresu celý život a vy s ním! " a to přeci nechcete :-) !
Socializační lekce se vypisují v průběhu roku opakovaně s různým zaměřením, vetšinou trvají 1,5-2 hodiny
Se štěňaty z vesnice pojedem do města a naopak. Pes se musí umět chovat v provozu, ruchu, v situacích a místech, kde je velký počet lidí, ale i k ostatním zvířatům (koně, krávy a pod) a to vše se musí opakovaně nacvičovat. Lekce se ale také zaměřuje na ovladatelnost psa ve společnosti ostatních i na volno pobíhajících psů.
 Připojuji fotogalerii, kde budou fotky přibývat a můžete taky nahlédnout do jakéhokoliv alba nazvaného na začátku socializace....v ukázkách z lekcí...
 

Náhledy fotografií ze složky socializace